River band

: zpět :

Petr Šolc

Jméno a příjmení:Ing. Petr Šolc
Přezdívka:Blondýn
Bydliště:Plzeň
Další hudební projekty:kapela Donave
Hudební nástroj:El. Kytary Ibanez RG370 a Samick Warlock, obě černé , struny D'Addario, aparát Marshall Valvestate 8040, trsátka Jimi Dunlop, George Dennis 0.6 a 0.72mm, Wah-Volume pedal PMT WV-1, mikrofon AKG D88S. Domácí sestava: Kytara Jolana Strat, Distortion Boss DS-1, Delay DOD FX90, Kombo 30W Noname
Pozice v kapele:Technik, zvukař, nejpohyblivější člen kapely
Hudební vzory:Dave Mustaine, Marty Friedman, Kirk Hamett, Blackie Lawless, Miroslav Mach, Petr Janda, Miloš Doležal
Oblíbené zahraniční kapely:Klasický hard rock a všechny odnože metalu 80-90tých let
Oblíbené domácí kapely:Arakain, Kabát, Törr
Oblíbený typ žen:Vysoké, přiměřeně štíhlé
Oblíbené pití:Pivo G10
Vlastní hodnocení:Na průmyslové škole rád poslouchal metal, mým nejoblíběnějším stylem se stal thrash. Kamarád měl elektrickou kytaru, párkrát mi na ni nechal zahrát a já si řekl, že to musím mít taky. Pořídil jsem si bazarový kousek s názvem Galaxis a bez znalosti akordů a jakéholiv hudební teorie začal šmidlat šestnáctinky. Později jsem se doučil i ty akordy.
Pak jsem byl často a hodně slyšet na vysokoškolské koleji. Hrál jsem sám pro sebe, vybral jsem si technicky obtížný styl. který jsem zas tak úplně dobře neovládal a tak byl problém najít kapelu. Asi dva roky jsme ještě s jedním kytaristou "pracovali" na projektu Asbestos - kde jedna kytara bez druhé neznamená nic a vystoupili asi na dvou mejdanech a možná bych vyhrabal nějaké nahrávky.
Po vysoké škole jsem kytaru takřka odložil a znovu vzal do ruky když jsem byl osloven Jindrou Tölgem, jestli bych chtěl hrát v právě vznikajícím River Stream Rock. Od doby, kdy jsem poprvé hrábnul do strun uběhlo mnoho let, já se zpomalil a zklidnil a tak nebyl problém přizpůsobit se stylu RSR. Po odchodu basového kytaristy jsem na vlastní tvorbu pocházející z přechozích kapel JT a ML dostal do ruky basu a zákaz hrát rychleji než osminky a ty jen někdy.
Záliby:Veškerý volný čas trávím se svou rodinou, věnuji se své dcerce. Další mou zálibou je zkrášlování zahrady. Neustále něco ryji a přesazuji..... Odhadněte sami, co je na tom pravdy, ale takto by si to představovala moje manželka.


Vlkofest 2014, Sázava - River TOUR 2014: Nádherné prostředí klidného meandru řeky Sázavy v...

Dvě premiéry ve Viole: Na luxusní jachtě řeckého miliardáře Aristotela Onassise se jednoho...

Druhá Tráva oslaví v Sono Centru třicátiny: Nejvíce sošek Anděl letos od Akademie populární...